Przegląd KuRoWy nr 5

Zaczął się wrzesień, a z nim moc atrakcji „outdoorowych” dla całej rodziny. Gotowi? No to zaczynamy!

DSC_0181_300

Sobota, 7 września

1.Sztuki i sztuczki – 2 festiwal dla dzieci – to festiwal, który odbędzie się w najbliższą sobotę w SOHO Factory podczas Wielkiego Pikniku Malemana i Wawa Design Festival. Na Sztuki i Sztuczki przyjdą:

  • Muzeum Bajek Baśni i Opowieści, które zabierze dzieciaki w świat magicznych bajek, opowieści i animacji z klockami MuBaBao.
  • Tashka – zbuduje gigantyczne pajęczyny i przeprowadzą warsztaty tworzenia zabawek eko: Tashkowe Eko zabawki. Dodatkowo, dzieci będą mogły zbudować miasto owadów oraz pograć w kapsle.
  • Mała Filharmonia Rozwoju – zabierze najmłodszych w podróż do niezwykłego świata muzyki
  • Księgarnia Efka – zaprosi na rodzinne szycie szmacianych zabawek. Z niepotrzebnych materiałów, guzików, wstążek, koronek będziemy tworzyć szmaciane lale i misie.
  • Dwa Koty – dziecięca księgarnia z Saskiej Kępy ustawi stoisko z książkami i zabawkami.
  • Kartolandia – czyli ekologiczne zabawkami z tektury oraz malowanie i dekorowanie odlewów gipsowych.
  • Formy Kolory – uszyją ozdoby z filcu.
  • TAAK Towarzystwo Arterapii i Animacji Kultury – w godzinach od 12 do 15 przeprowadzi warsztat korespondencyjny pod nazwą „Napisz o sobie do dzieciaka, który mieszka w domu dziecka”. Dzieci będą mogły samodzielnie stworzyć pocztówki, które trafią do podopiecznych domów dziecka oraz trafią do dzieci, które zaprosimy na imprezę SOHO MÓWI HAWK 3, 5 października w SOHO FACTORY.

Dodatkowo Dziecko w Warszawie pokaże najfajniejsze miejscówki w stolicy dla dzieci, a Funiversity przeprowadzi warsztaty naukowe.

Sztuki i Sztuczki odbędą się 7 września 2013 w godz 11:00-18:00 w Soho Factory, ul. Mińska 25, Warszawa, hala numer 15.

SZISZ02-podgl-sml

2. Również w sobotę o godz. 10.00 rozpocznie się gra miejska Z warszawskiego Powiśla rodem poświęcona Stefanowi Starzyńskiemu, prezydentowi Warszawy w 120 rocznicę urodzin. Chętni zbierają się przy ul. Dobrej na rogu Tamki.

3. W sobotę też zaczyna się dwudniowa impreza Galopem na Kozielską, czyli Święto Kawalerii Polskiej. W imprezie weźmie udział około 150 jeźdźców i koni ze Szwadronu Kawalerii WP, oddziałów terenowych Stowarzyszenia Szwadron Jazdy RP oraz innych stowarzyszeń kawaleryjskich dziedziczących tradycje pułków. Impreza zaczyna się w sobotę o godz. 16.00 przemarszem formacji kawaleryjskich ulicami Warszawy. W niedzielę natomiast w Parku przy Hipodromie od 11.00 będzie piknik rodzinny, w czasie którego będzie można m.in. zobaczyć wioskę Bractwa Rycerskiego Chorągiew Zaciężna Trzy Miecze, spróbować grochówki wojskowej, oraz obejrzeć pokazy wyszkolenia zarówno kawalerii, jak i żołnierzy współczesnych jednostek wojskowych.

plakat_SKP_2013_540

4. Od 7 do 15 września będzie trwało Święto Wilanowa z okazji 330 rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej. Z tej okazji w najbliższy weekend już sporo atrakcji: Rodzinna Rowerowa Masa Krytyczna (przejazd i piknik), warsztaty przyrodnicze, warsztaty kaligrafii, przedstawienie „Bajka o Kubie Smoku” czy warsztaty decoupage. Szczegółowe informacje znajdziecie TU i TU

SLIDER_700x320px

Niedziela, 8 września

1. 8. września Centrum Cyfrowe Projekt: Polska organizuje edukacyjny piknik rodzinny w ramach kampanii społecznej “Uwolnij podręcznik”. Wydarzenie odbędzie się w ogrodzie na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są rodzice i opiekunowie z dziećmi, nauczyciele i wszyscy ci, którzy są zainteresowani tematem poprawy polskiego systemu edukacji! Ta akcja jest mi szczególnie bliska ze względu na jej „cyfrowy” wymiar.  Ma uświadomić wszystkim, że polska szkoła powinna się już przestawić na szkołę cyfrową, korzystającą z wolnych zasobów.

Wśród atrakcji – rzut podręcznikiem na odległość, warsztat plastyczny na podręcznikach. Będzie można zostać też pogromcą podręczników!

Patronem pikniku jest aktor Rafał Królikowski, tata Piotrka i Michała. Szczegóły akcji i pikniku znajdziecie po kliknięci na zdjęcie:

f_w_51655_5d5d8

Poza tym w ten weekend – będzie też Targ Śniadaniowy!

My sobotę spędzamy w Krakowie na II Spotkaniu Mam Blogerek – spodziewajcie się wkrótce relacji. A tymczasem – miłego weekendu 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s