Szuwary, szuwary… cz.2

Kto powiedział, że będąc na wakacjach w Augustowie nie można mieć kawałka magii? Szczególnie, że piachu mamy pod dostatkiem… 😉

Na plaży naszego Skowronka znaleźć można różnorodne inspiracje do zabawy. Na początek – piaskowe zgadywanki. Kim jest Łobuz? No, jak, zgadniecie? Tak, oczywiście! To mała syrenka :). A syrenka to dzieło naszej uzdolnionej Nati.

DSC_0266 DSC_0267 DSC_0268 DSC_0262 DSC_0263 DSC_0264 DSC_0265

Teraz pora na piaskowe wyzwanie! Nasze projektowe dzieciaki dostały za zadanie zbudowanie zamku z wieżą, fosą i drewnianym mostem. Z własnej inwencji – wykonały jeszcze studnię. A po patyki na most specjalnie nurkowały w jeziorze Sajno. Za moment – pojawił się kolega z całą armią, która naszej Projektowej Twierdzy broniła.

DSC_0271 DSC_0270 DSC_0269

Nie pisałam Wam chyba też jeszcze o tym, że dzieciaki ostatnio wsiąkły w Harrego Pottera. Myślałam, że poprzestaną na drugiej części, a szybciutko przeczytaliśmy Harrego Pottera i Więźnia Azkabanu (i musieliśmy go również oglądnąć, bo dzieci były bardzo ciekawe, jak książka wygląda na ekranie) i teraz starszaki każą sobie czytać, kiedy tylko popadnie Harrego Pottera i Czarę Ognia. Dodatkowo, nazywają się bajkowymi imionami i wszystko im się kojarzy (o tym będzie też za niedługo w poście o naszej wyprawie do Giżycka). Zatem – musiało być też wyzwanie piaskowe nawiązujące do Harrego Pottera. Razem zbudowali chatkę Hagrida – prawda, że ładna?

DSC_0239 DSC_0237

A Nati dodatkowo zrobiła jeszcze Hypogryfa. Moja pomoc ograniczyła się do zbierania piór ;).

DSC_0238DSC_0236

Oprócz tego, na naszej plaży można spotkać też inne stwory, których wcale nie spodziewalibyście się spotkać w okolicy słodkowodnego jeziora;).

DSC_0265

I to jest właśnie nasza magia!

Reklamy

5 myśli w temacie “Szuwary, szuwary… cz.2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s