Restauracja dla rodziny

Jak wiecie z wpisu 28 czerwca 2003, w tym roku obchodziliśmy 10-tą rocznicę ślubu. Z tej okazji postanowiliśmy zorganizować małe spotkanie rodzinno-przyjacielskie dla gości z naszego wesela. Nie chcieliśmy i nie mogliśmy zorganizować go w domu, więc postanowiliśmy znaleźć odpowiednie miejsce w Warszawie na taką uroczystość.

Naszym priorytetem było znalezienie takiego miejsca, w którym z jednej strony można by dobrze zjeść, ale z drugiej – żeby było to miejsce nastawione na dzieci – najlepiej z otwartym placem zabaw nieopodal. To, co znaleźliśmy, przerosło nasze najśmielsze oczekiwania!

Restauracja nazywa się Nowa Kuźnia i mieści się w Wilanowie, tuż obok Pałacu. Nie posiada „kącika zabaw dla dzieci” tylko caaaaaaaaaały ogrooooooomny PLAC ZABAW, z mega-giga wielgachną piaskownicą, w której stoją przyrządy do wspinania i zjeżdżania oraz huśtawki i to, co baaaaardzo docenił Księciunio – traktory na pedały. W koło piaskownicy stoją też leżaki, na których można się zapaść z filiżanką pysznej kawy. A nam tak udało się zarezerwować stoły na naszą uroczystość, że nie musieliśmy się od nich ruszać, żeby widzieć, że z dziećmi jest wszystko w porządku, mogliśmy się zatem spokojnie zajmować naszymi gośćmi. Jak przystało na „Państwa Młodych” nie wzięliśmy ani grama aparatu – więc niestety nie mamy naszych własnych zdjęć z zabawy dzieciaków, ale zdjęcia na stronie Nowej Kuźni są wiarygodne i to na prawdę wygląda tak, jak na tych zdjęciach.

Nowa Kuźnia dysponuje kilkoma salami – na mniejsze i większe uroczystości. Niestety nie wszystkie sąsiadują z placem zabaw. Dla nas priorytetem było połączenie wygody z możliwością zerkania na dzieciaki, dlatego wybraliśmy stoliki pod namiotem, ale można się też zdecydować na kilka innych, zadaszonych sal.

Na minus – niestety tempo obsługi. Trzydaniowy obiad serwowany był trochę zbyt długo, ale muszę przyznać, że poza tym kelner obsługujący nas był bardzo uprzejmy i wręcz momentami rozbrajająco „bezradny” – tak, że bardziej było nam do śmiechu, niż do złości na niego.  Jedzenie za to – bardzo dobre. Nie jakieś bardzo wykwintne, ale smaczne, ładnie podane i w normalnej wielkości porcjach. No i w całkiem przyzwoitej, jak na Warszawę i tą konkretną lokalizację, cenie.

Podsumowując, polecam Nową Kuźnię na rodzinne uroczystości obfitujące w dużą liczbę dzieci. Ja już wiem, że tam właśnie będziemy chcieli zrobić Księciuniowi Pierwszą Komunię, jak się w końcu dowiem, kiedy ją ma 😉

Reklamy

2 myśli w temacie “Restauracja dla rodziny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s