Guzik Księcia Mateusza

Pamiętacie Akademię Pana Kleksa? Na pewno tak! Przecież to był kultowy film naszego dzieciństwa. No to mam dziś dla Was pomysł oparty na tej książce/filmie – na kreatywne spędzenie czasu z dzieckiem, kiedy się nudzicie w oczekiwaniu na jakieś spotkanie.

Jeśli czytaliście/oglądaliście Akademię, to na pewno pamiętacie szpaka Mateusza – zaczarowanego w ptaka księcia. Pamiętacie dlaczego nie mógł wrócić do swojej ludzkiej postaci? Zgubił guzik od cudownej czapki bogdychanów – a pociągnięcie za guzik pozwalało wrócić do ludzkiej postaci. I tak, kiedyś po przeczytaniu książki Akademia Pana Kleksa, spacerowaliśmy z Księciuniem oczekując na zajęcia muzyczne. I wyobraźcie sobie, że w czasie tego spaceru – jeden po drugim – znaleźliśmy trzy zgubione przez kogoś guziki.

Księciunio zaraz dorobił do tego teorię, że jeden z tych guzików na pewno pasuje do czapki szpaka Mateusza. A ja wykorzystałam okazję, żeby zająć na chwilę czymś jego myśli, bo przyznaję, że już się trochę nudził.

I tak narodziła się nasza pasja zbieracka i zarazem zabawa. Teraz przy każdym znalezionym guziku snujemy o nim opowieść, opierając się na bardzo prostym schemacie odpowiedzi na poniższe pytania:

-do kogo należał znaleziony guzik – do kobiety czy mężczyzny,

-od jakiej części garderoby odpadł guzik,

-dlaczego dana osoba miała na sobie to ubranie i gdzie akurat w nim szła,

-no i oczywiście – jak to się stało, że guzik odpadł.

Nasza kolekcja zagubionych-znalezionych guzików jest już dosyć pokaźna. Jedyna rzecz, której nie zrobiłam, to nie spisałam historii guzików opowiadanej przez Księciunia i teraz trochę tego żałuję, bo pewnie wyszedł by z tego niezły zbiorek opowiadań.

Zachęcam Was do takiego zbieractwa 😉 – zagubionych guzików jest więcej, niż możecie sobie wyobrazić

Reklamy

3 myśli w temacie “Guzik Księcia Mateusza

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s