Pierwszy Warszawski WPK

No to ruszamy! Pierwszy Warszawski Weekendowy Przegląd KuRoWy na weekend 15-16 czerwca 2013 r.

Najbliższy weekend będzie obfitował w wydarzenia naukowe, artystyczne i sportowe. A oto nasz subiektywny, krótki przegląd.

Sobota, 15 czerwca

logo-piknik-v2

1. Po raz pierwszy na Stadionie Narodowym – 17 Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik – przede wszystkim dla miłośników wszelkiego rodzaju eksperymentowania, ciekawych i kreatywnych sposobów tłumaczenia zjawisk fizycznych, chemicznych. Dla miłośników archeologii i astronomii, historii i geografii. Dla starszych i młodszych. Dla wszystkich!!! MUST BE przyszłego weekendu. Od 11 do 20. Szczegółowe informacje na stronie: http://pikniknaukowy.pl/

z14057324Q

2. Piknik kulturalny organizuje także w sobotę, po raz siódmy Gazeta Wyborcza. Piknik będzie się odbywał w Królikarni przy ul. Puławskiej 113a. Wstęp wolny. Na trawce będzie można wylegiwać się, jednocześnie chłonąc kulturę. Oczywiście program dla dzieci też przewidziany. Warsztaty muzyczne i sztuki, tworzenia kukiełek i malowanie w wielkich formatach. I dużo, dużo więcej! Pełny program części dla dzieci możecie znaleźć o TU.

Niedziela, 16 czerwca

935635_277056449104558_268673771_n

1. W  Muzeum Narodowym warsztaty SPOTLIGHT KIDS, czyli sztuka współczesna dla dzieci. Bogaty program warsztatów dla dzieci: 3 warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat oraz 2 warsztaty dla dzieci 4+ wraz z rodzicami. Warsztaty realizowane są w ramach wystawy: Mark Rothko Obrazy z National Gallery of Art w Waszyngtonie.Tak było na poprzednim Spotlight w Zachęcie. Teraz może być tylko lepiej!!!

Spotligh_zachętaPełny program warsztatów znajdziecie TU. A szerzej o całym pomyśle SPOTLIGHT KIDS w ostatnim Przekroju.

Na Facebooku znajdziecie najświeższe informacje.

plakat-warszawa

2. Za to na Kępie Potockiej odbędą się wyścigi rowerkowe. To wspaniała impreza promująca jazdę na rowerze wśród dzieci (koniecznie z kaskiem!!!) w formie wyścigów. Dzieci startują trójkami, więc dla każdego znajdzie się miejsce na podium. Osobno chłopcy i dziewczynki, kolejno rocznikami. Byliśmy w zeszłym roku (startował tylko Księciunio, bo Łobuz była za mała) i w tym roku też się zapisaliśmy. I wciągnęliśmy już też znajomych :). Musicie się spieszyć z zapisami – bo dzieci zapisywane są tylko do 14 czerwca. Na tej stronie znajdziecie wszystkie informacje o zapisach. A oto parę fotografii z zeszłego roku.

No to tyle na początek. Mam nadzieję, że Was zachęciłam i że się wybierzecie! Do zobaczenia

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s