Kto polubi trolla

Otóż ostatnio w konkursie zorganizowanym przez Czytanie To działa wygraliśmy książkę pt. Kto polubi trolla Zofii Staneckiej z autografem autorki. Właśnie przyszła paczka!

DSC_0223DSC_0225

Książka ma ten zasadniczy walor, że należy do serii Czytam sobie, która pomaga małym dzieciom nauczyć się czytać. Jest niewielkiego formatu, ma bardzo kolorowe strony, a tekst zamieszczony pod rysunkami sprawia, że dziecko może swobodnie pomagać sobie paluszkiem.

DSC_0228

Są trzy poziomy książek z serii Czytam sobie. Pierwszy poziom SKŁADAM SŁOWA to krótkie opowiadania zawierające nie więcej niż 200 słów w tekście, krótkie zdania i ćwiczenia głoskowania. Poziom drugi SKŁADAM ZDANIA to już nieco dłuższe opowiadania od 800 do 900 wyrazów, zbudowane z dłuższych zdań, także złożonych, z dialogami i ćwiczeniami sylabizowania. Trzeci poziom POŁYKAM STRONY to już gratka dla zaawansowanych czytelników. 2500-2800 wyrazów, długie i złożone zdania oraz słowniczek trudnych wyrazów.

Mimo że seria skierowana jest teoretycznie do dzieci w wieku od 5 do 7 lat, to zarówno Łobuz, jak i Księciunio bardzo zainteresowali się książeczką. Łobuz kazał sobie zaraz czytać i powtarzał za mną każde zdanie oraz ćwiczenia głoskowania. Księciunio – przeczytał bez oporów całą książeczkę (nawet nie musiałam go do tego namawiać). Książeczka zakończona jest naklejkami oraz dyplomem sukcesu, co jeszcze bardziej sprawiło, że dzieciaki polubiły książeczkę.

DSC_0222

Akurat ta książka opowiada o pewnym trollu o imieniu Alojzy, który ma długi nos, krzywe nogi i guzy na głowie. I kłopot – jest sam, jak palec. Dopiero poznana przez przypadek drobinka Tajka potrafi polubić trolla, który wcale nie jest straszny! No i moje dzieci na pewno trolla Alojzego polubiły :).

Serię Czytam sobie wydało wydawnictwo EGMONT. My pewnie będziemy teraz jej wiernymi fanami 🙂

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Kto polubi trolla

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s